начало

Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й Тълкувателното решение: Давността тече за всяка вноска по кредита от падежа й

Superficiq- Vupros

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Superficiq- Vupros

Мнениеот Polina_ » 09 Ное 2004, 19:14

Zdraweite, imam sledniq kazus - vuv susobstwen nedelim imot - dwamata susobstwenici- brat i sestra iskat da si uchredqt prawo na stroej. W kakva prawna forma da se "obleche"? Purviqt put kato hodih pri notarius na konsultaciq mi otgovori "notarialen akt" sega mi kaza " predwaritelen dogowor za uchredqwane na prawo na stroej"... Kajete mi spored Vas koe ot dwete e?
Polina_
 

Re: Superficiq- Vupros

Мнениеот донна2 » 09 Ное 2004, 23:41

закон за устройство на територията
Чл. 183. (Изм., ДВ, бр. 65 от 2003 г.)
(1) В съсобствен урегулиран поземлен имот може да се извърши нов строеж, надстрояване или пристрояване от един или повече съсобственици въз основа на договор в нотариална форма с останалите собственици.
(2) Надстрояване или пристрояване на сграда - етажна собственост, се разрешава въз основа на договор за учредяване на право на надстрояване или пристрояване със собственика на урегулирания поземлен имот в нотариална форма и декларация-съгласие с нотариална заверка на подписите от всички собственици в етажната собственост.
(3) Когато държавата или общината е съсобственик на урегулиран поземлен имот, договорите по ал. 1 и 2 се сключват в писмена форма. Когато държавата или общината е собственик на имот в сграда - етажна собственост, съгласието по ал. 2 е в писмена форма. Условията и редът за сключване на договорите от държавата и общините по ал. 1 и 2, както и за даване на съгласие по ал. 2, се определят съответно с правилника за прилагане на Закона за държавната собственост и с наредбата по чл. 8, ал. 2 от Закона за общинската собственост.

не знам подробности ,мога да предположа ,че има някаква причина да се изчаква и да не се бърза , може първо да сключите предварителен договор,той трябва да съдържа съществените клаузи на окончателния договор

Закон за задълженията и договорите
19. Предварителният договор за сключване на определен окончателен договор, за който се изисква нотариална или нотариално заверена форма, трябва да се сключи в писмена форма.
Предварителният договор трябва да съдържа уговорки относно съществените условия на окончателния договор.
Всяка от страните по предварителния договор може да предяви иск за сключване окончателния договор. В такъв случай договорът се счита сключен в момента, в който решението влезе в законна сила.
донна2
 


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron