начало

Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна Тълкувателно решение: И чиновниците в МВР имат право на пари за храна

предоставяне ползване ведомствено жилище на другия съпруг

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


предоставяне ползване ведомствено жилище на другия съпруг

Мнениеот onzitam4 » 20 Фев 2014, 23:29

Здравейте. Имаме бракоразводно дело. Единият съпруг работи във фирма, която му е предоставили под символичен наем ведомствено жилище, което се явява и семейно жилище за двамата съпрузи.
Другият съпруг претендира обаче да му бъде предоставено ползаването на това жилище, въпреки че не работи във фирмата, която е предоставила това жилище на своя служител.
Възможно ли е при тази ситуация, съдът да предостави ползването на семейното жилище на съпруга, който не е служител на ведомството отдало под наем това жилище на своя служител - например защото родителските права му бъдат дадени на него? Ако да - то какво става с договора за наем между съпруга - служител/наемател и работодателя/наемодател? Предполагам, че съпруга НЕслужител редовно ще си плаща наема, който е символичен, та дори и от името на другия съпруг, само и само договора за наем да не се прекрати. Работодателя/наемодател ще е длъжен ли да търпи в неговото жилище да живее на преференциален наем лице нямащо нищо общо с работодателя? Съпругът - служител и фирмата работодател могат ли да прекратят договора за наем, след което настанения съпруг НЕслужител да бъде длъжен да напусне това жилище, предоставено му за ползване от съда, а пък след това съпругът - служител пак да си сключи договор за наем с работодателя си?
Ще помоля по възможност да посочите и съдебна практика. Благодаря.
onzitam4
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 07 Апр 2011, 17:10

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron